15.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Дваесет и еднократниот грен слем шампион Ѓоковиќ ќе го пропушти Мастерсот во Синсинати следната недела

НАЈЧИТАНО

Дваесет и еднократниот грен слем шампион Новак Ѓоковиќ ќе го пропушти Мастерсот во Синсинати следната недела.

Негово медсто на ждрепката ќе го замени Брендон Накашима, кој претходно мораше да игра со вајлд-карта.

Да потсетиме, според сегашните правила, Ѓоковиќ не може да влезе во Соединетите Американски Држави, бидејќи не е вакциниран против коронавирусот.

Српскиот тренер Горан Иванишевиќ претходно изјави:

– Новак ќе направи сѐза да стигне таму. Можеби ќе му дадат посебна виза.

На 29 август стартува УС Опен каде Ѓоковиќ треба да брани бодови од пласманот во ланското финале.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО