1.4 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Дани Алвеш оди во притвор без можност за кауција

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Шпански судија одлучи бразилскиот фудбалер Дани Алвеш да биде приведен поради наводите за сексуално вознемирување, пренесува „La Sexta TV”.

Алвеш е осуден на привремен притвор без право на ослободување со кауција. Судот првично го прогласи за виновен за насилни дејствија врз 23-годишна девојка.

Триесет и деветгодишниот Алвеш е приведен во Шпанија под сомнение дека сексуално нападнал девојка во ноќен клуб. Жртвата го обвини поранешниот фудбалер дека ја допирал без согласност за време на божикните празници.

Самиот Алвеш потврди дека бил во ноќен клуб, но ги отфрли сите обвинувања. Тој изјави дека ова е обид да му наштети нему и на неговите најблиски.

Во моментов Алвеш е фудбалер на мексиканскиот „Пумас”. На Светското првенство во Катар, фудбалерот учествуваше на два натпревари како дел од репрезентацијата на Бразил.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...

Ковачевски упати честитки за празникот Свети Сава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски вечерва имаше обраќање на свечената академија, која се одржа по повод одбележувањето на Св. Сава...

Зборовите на европратеник одекнаа во медиумите

Според сознанијата на Н1, европарламентарците им кажале на своите колеги во српскиот парламент што може да се случи доколку Србија не биде конструктивна во...
spot_img
spot_img
spot_img