5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Даниел Кајмакоски се ожени по вторпат

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Даниел Кајмакоски, македонски победник на „Икс-фактор“ и наш поранешен евровизиски претставник, објави убави вести. Пејачот се оженил со својата нова партнерка.

Засега не е познато која е саканата на Кајмакоски.

Откако во 2019 година пејачот се разведе од Кристина Димитриеска, тој се пресели во Србија, неговиот приватен и љубовен живот беше во тајност.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Како предвоената престолнина на секс туризмот се претвори во дувло полно со насилство и ХИВ!

Убиства, злоупотреби, прогони, окупација, уништување, емиграција… тоа се зборови кои денес автоматски се поврзуваат со Украина. Инвазијата на таа земја донесе со себе страдање...

Почина 26-годишно момче од делчевското село Стамер

Дваесет и шестгодишно момче утринава е пронајдено мртво во када во делчевското село Стамер. Информацијата ја потврдија од СВР Штип, од каде што информираа дека...

По првото полугодие од прилепските училишта се испишале околу 130 ученици и со нивните родители заминале во странство

По првото полугодие од прилепските училишта се испишале околу 130 ученици и со нивните родители заминале во странство, тврди Гоце Бумбароски, одделенски наставник и советник за...
spot_img
spot_img
spot_img