2.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Даниел Кајмакоски разменува бурми со саканата

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Даниел Кајмакоски, македонски победник на „Икс-фактор“ и наш поранешен евровизиски претставник, објави убави вести. Пејачот се ожени со својата нова партнерка. Засега не е познато која е саканата на Кајмакоски.

И самиот Кајмакоски вчера објави фотографии од регистрацијата во матично.

 

Фотографиите прикажуваат како Кајмакоски со својата својата сакана разменува бурми и емотивно се прегрнува.

„Те сакам, не само за тоа што си, туку за тоа што сум јас кога сум со тебе. Ти благодарам што ја вадиш најдобрата верзија од мене“, гласи емотивната посвета на Даниел што ја напишал на Инстаграм.

 

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...

Затворениците во САД ќе можат да си ја скратат казната со донирање органи

Затворениците во американската сојузна држава Масачусетс ќе можат да ги намалат затворските казни за најмалку два месеци доколку донираат коскена срж или органи. Доколку законот...
spot_img
spot_img
spot_img