9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Данела Арсовска нарача план за штедење струја

НАЈЧИТАНО

Град Скопје наскоро ќе го презентира планот за штедење електрична енергија. Планот, како што  изјави денеска градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, е сеопфатен и содржи интервентни мерки за штедење.

Несакајќи да открива детали, Арсовска најави дека деновиве ќе биде презентиран планот пред јавноста.

– Верувам дека сите институции треба соодветно пред оваа енергетска криза што следи, во зимскиот период, добро да се подготвени и да направиме сè што е можно да ја надминеме оваа енергетска криза, а понатаму да прибегнеме кон намалување на непродуктивните трошења – рече Арсовска одговарајќи на новинарски прашања при денешната посета на Радишани.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО