22.9 C
Ohrid
Friday, July 1, 2022

Дали постојано ја чистиме салатата погрешно?

НАЈЧИТАНО

Доколку не сте особено вешти во кујната, некои брзи и лесни трикови можат да ви го олеснат животот.

Една жена ги воодушеви следбениците на социјалните мрежи со одлични совети за побрзо и полесно чистење на салатата.

Сузи, со корисничкото име @ ocwarrior19, сподели брз и лесен трик на TikTok за да го извади „срцето“ на салата без нож, а покрај своето видео напиша: „Вака ме научи мајка ми!“

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО