24.7 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Дали Констрактa ја носеше Меган Маркл? Сличноста е неверојатна

НАЈЧИТАНО

Шетајќи по тиркизниот тепих, српскиот претставник на Констракт импресионираше во елегантен бел аутфит. Корисниците на социјалните мрежи, сепак, забележаа дека нејзиниот костим и капа силно наликуваат на еден од претходните модни избори на војвотката Меган Маркл. Таа ја инспирираше со текстот на нејзината евровизиска песна, а очигледно и со нејзиниот моден избор.

Свеченото отворање на овогодинешната Евровизија беше придружено и со прошетка на изведувачите-учесници по тиркизниот тепих што водеше до култната палата на Венарија Реале. Претставниците за првпат официјално му се претставија на светот, па не се двоумеле да ја изберат облеката. Српскиот претставник на Констракт, кој важи за еден од фаворитите на овогодинешното натпреварување, ги воодушеви модните познавачи со бел елегантен костим и капа.

Многумина на социјалните мрежи, сепак, забележаа дека нејзината облека многу потсетува на една од претходните задачи на војвотката од Сасекс Меган Маркл.

Ако Констракта бараше инспирација од Маркл, ова немаше да биде прв пат; Еден од првите стихови на песната со која Констракта ќе ја претставува Србија на Евровизија е „Која е тајната на здравата коса на Меган Маркл?“

„Меган ја носеше конструкцијата“, „Каква дама“ и „Која е тајната на стилот на Меган Маркл?“ се само дел од коментарите што корисниците на социјалните мрежи ги припишаа на фотографијата. Маркл го носеше својот бел мантил и капа во 2019 година.

Српската претставничка, чие вистинско име е Ана Ѓуриќ, многумина ја гледаат како фаворит на овогодинешното натпреварување, а обложувалниците најавуваат нејзин пласман во првите десет.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО