9.1 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Дали и вас ве убеди есента и желбата за промени? Ви ги претставуваме 5-те најпопуларни фризури за таа сезона

НАЈЧИТАНО

Иако едвај се збогувавме со летото, среќно почнавме да собираме идеи и инспирација за есен. Бидејќи едвај чекаме да дознаеме што ќе се случува на модното поле во наредните месеци, експертите за убавина истакнаа неколку фризури кои ќе владеат во есенските месеци.

Главно се работи за фризури кои беа актуелни и во претходната сезона. Избравме 5 фризури кои треба да ја одбележат есента и зимата. Кој од нив ве убедува?

1. Фрифру
Frufru е одличен начин да ги ублажите острите црти на образите, а вие треба да го изберете оној кој најмногу ви одговара.

2. Понатамошна страница
Долгата страница идеално ќе го заокружи кружниот образ и ќе го направи потенок. Изберете должина која е десет сантиметри под брадата, па најдобро е да е на ниво на клучната коска.

3. Кадрици
Се чини дека локните никогаш не излегуваат од мода. Тие се популарни во секое време од летото, особено во летните и зимските месеци. Лежерните брановидни прамени лесно се постигнуваат со рамна пегла или виткање, меките кадрици се одлични за кратка коса, а со долга коса имате многу простор за експериментирање.

4. Слоеви
Доколку сакате да имате неколку подолги влакна, одлучете се за фризура со повеќе слоеви. Овој тип на фризура ќе создаде илузија на послабо лице. Единственото нешто на што треба да обрнете внимание е да создадете волумен во долниот дел, така што вашето лице ќе изгледа хармонично. Премногу волумен на страна ќе изгледа неприродно. Во зависност од структурата на вашата коса, оваа фризура можете да ја носите директно, таа ќе изгледа одлично дури и со лабави локни.

5. Класична страница
Класична страница е секогаш добар избор. Нежно го врамува лицето и ве подмладува. Лесно е и за стилизирање и може да се носи на различни начини, од целосно права коса до меки бранови, па дури и природно виткана коса. Исто така е одлично да се види со реси или бреза, во зависност од вашата желба.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО