-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Дали Адел наскоро повторно ќе се лула?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Светски познатата музичарка Адел има 9-годишен син од бракот со британскиот претприемач Сајмон Конецки, а нејзиниот нов партнер, спортскиот агент Рич Пол, неодамна изрази силна желба за деца. Дали тоа значи дека Адел наскоро повторно ќе се лула?

Музичарката Адел и нејзиниот избраник, спортскиот агент Рич Пол, не ја пропуштаат можноста да ја изразат својата љубов.

Еден од најсимпатичните парови на светската сцена наскоро би можел да го посети штрк. Пол е во едно од последните интервјуа за Е! News рече дека сака да има повеќе деца. Спортскиот агент има три деца, но – како што рече во едно интервју – родителството го доживеал на многу млада возраст. Затоа искуството на родителството денес, кога ги има 40, за него би било сосема поинакво.

„Како млад татко со бизнис во развој, не ми беше лесно. Ако имав повеќе деца, дефинитивно ќе бев сосема поинаков татко. Со нетрпение очекувам да можам да го вкусам ова еден ден“, рече Пол, додавајќи: „Благодарен сум за искуството што го имав како млад татко, но исто така се радувам на можноста да бидам поинаков како татко. За да бидам потрпелив татко“.

Адел заплови во мајчинството пред девет години
„Често кога градиш деловен пат, цело време сте во движење, се движите, а децата растат толку брзо. Дури и пред да сфатите, тие веќе пешачат, потоа возат велосипед, трчаат и скокаат наоколу“, рече Рич, откривајќи дека неговата најстара ќерка е веќе на универзитет.

Адел има и 9-годишен син од бракот со британскиот бизнисмен Сајмон Конецки, со кој се разведе во 2019 година. Две години подоцна, во септември 2021 година, таа и Пол официјално станаа пар, иако претходно беа видени како присуствуваат на НБА игри и размена на нежности.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img