16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Група вооружени мажи нападнале и силувале осум девојки за време на снимање спот во близина на Јоханесбург, Јужноафриканска Република

НАЈЧИТАНО

Група вооружени мажи нападнале и силувале осум девојки за време на снимање спот во близина на Јоханесбург, Јужноафриканска Република.

Портпаролката на полицијата, бригадниот генерал Бренда Муридили, изјави дека неидентификувани вооружени напаѓачи вчера нападнале екипа која снимала видео на сет поставен во регионот Кругерсдорп.

Поведена е опсежна истрага и потера за фаќање на сторителите.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО