8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Гром го уби сопругот на американската актерка

НАЈЧИТАНО

Сопругот на актерката Бевин Принц, Вилијам Френд (33) почина откако во неделата го удри гром.

Како наведуваат американските медиуми, Вилијам е пронајден мртов во чамец по големото невреме.

Веднаш откако е пронајдено телото пристигнала и итната помош која половина час се обидувала да го реанимира, но безуспешно.

 

Поранешната актерка, ѕвезда на серијата „One Tree Hill“, сега е фитнес тренер во Рецес, а салата ја отворила со сопругот во 2019 година.

 

Бевин и Вилијам се венчаа во 2016 година по што се преселиле поблиску до семејствата во Вригшвил Бич.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО