2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Градоначалниците Тозиевски – Паскалидис ја пуштија во употреба патеката на „Светите Води“(Галерија)

НАЈЧИТАНО

Денеска Градоначалникот на Опшина Ресен Јован Тозиевски ,заедно со Градоначалникот на Општина Преспа – Република Грција, Панајотис Паскалидис и официјално беше пуштена во употреба патеката на „Светите Води“.
Проект имплементиран во рамки на Интеррег ИПА програмата на прекугранична соработка со Република Грција за промоција и подобрување на атрактивноста на туризмот.
Патеката претставува комбинација на планина, езерски води, природно и културно наследство вклучувајки и рекреативни активности.
По патеката може да уживаме во чистата и недопрена природа, надополнета со богато културно наследство и прекрасни погледи кон Преспанското Езеро од многубројните видиковци.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО