Го загуби бебето пред една година, а сега објави убава вест

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Познатата пејачка Џеси Џеј (34) на својот инстаграм-профил објави дека е бремена.

„Во исто време сум и среќна и преплашена што го споделувам ова. Ве молам, бидете нежни кон мене“, напишала Џеси во описот на видеото на Инстаграм.

 

Под снимката следувале бројни честитки, а првите пристигнале од нејзините колешки Рита Ора и Леона Луис.

Пред нешто повеќе од една година Џеси го изгуби бебето.

„По третиот ултразвук ми рекоа дека повеќе нема отчукувања на срцето. Утрово се чувствував како да немам контрола над моите емоции. Можеби ќе зажалам што го објавив ова. Можеби нема. Навистина не знам“, рече Џеси претходно, а потоа додаде:

„Сè уште сум во шок, тагата е преголема, но знам дека сум силна и знам дека ќе бидам во ред. Знам и дека милиони жени ширум светот ја почувствувале оваа болка и уште полоша.  Чувствувам поврзаност со оние што ги познавам и оние што не ги познавам. Ова е најлошото чувство на светот“, заклучи таа тогаш.

ФОТО: Инстаграм

Jessie J at The Peppermint Club

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Силен ветер во Кавадаречко

Силен ветер денеска го зафати Кавадаречко, кој откорна бандери и повеќе дрвја, информираа вечерва од кавадаречката локална самоуправа. „Брза беше интервенцијата на пожарникарите од Територијалната...

Пендаровски вели дека територијалните претензии станале секојдневие

Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на македонски културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во Бугарија, наведува претседателот Стево Пендародвски во реакција на...

Пронајдени се живи четворица исчезнати на Кожуф

„Пријавата на 112 во ЦУК за исчезнатите четири лица е примена денеска во 14:50 часот. Се јавил загрижениот татко на едно од изгубените, бидејќи...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img