12.9 C
Ohrid
Friday, May 20, 2022

Горивата од полноќ ќе се продаваат по нова цена

НАЈЧИТАНО

Цените на бензините од полноќ се зголемуваат за два денари за литар, а на дизелот за денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар поскапува и Екстра лесното масло за домаќинство.

Новата цена на Еуросупер БС-95 ќе биде 86 денари за литар, Еуросупер  БС-98 ќе се продава по цена од 88 денари за литар,а дизелот по цена од 87 денари за литар. Новата цена на Екстра лесното масло за домаќинство ќе биде 85 денари за литар.

Се зголемува и малопродажната цена на мазутот за 0,510 ден/кг и сега ќе изнесува 52,294 ден/кг.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО