21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Голем пресврт околу трансферот на Де Јонг?!

НАЈЧИТАНО

Желбата на новиот тренер на Манчестер Јунајтед е Френки Де Јонг, но не е единствениот заинтересиран за него.

Сагата околу холандскиот фудбалер трае со месеци. Неколку пати се пишуваше дека Де Јонг сака да остане во Барселона, а исто толку и дека ја прифатил поканата на Јунајтед и неговиот поранешен тренер Тен Хаг.

Но, се чини дека може да дојде до голем пресврт. Дејвид Орнштајн, новинар кој носи доста прецизни информации, тврди дека Челзи е во директни преговори со Барселона во врска со Де Јонг и со задоволство би го довел.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО