24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Голем питон пристигна во сплитската противпожарна станица

НАЈЧИТАНО

Голем питон пристигна во сплитската противпожарна станица
Пожарникарите од Сплит на Фејсбук објавија фотографија од еден од пожарникарите како држи питон на рамениците.

Ќе го пуштиме во природа доколку не учествувате во хуманитарната акција!“, изјавиле со фотографијата.

Станува збор за хуманитарна акција наречена „Срце за малите херои“. Целта на оваа акција е да се соберат одреден дел од средствата за набавка на медицинско помагало за одделот на Клиниката за детски болести на Клиничкиот болнички центар Сплит, Одделот за интензивна нега на педијатрија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО