3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Големи познати личности кои негуваат крајно необични хоби

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Големи познати личности кои негуваат крајно необични хоби
Ѕвездите имаат и хоби, слободни активности кои ги прават среќни и опуштени. Многу од имињата на ѕвездите сепак се одлучија за прилично необичен избор на хоби и активности, нешто што никој не би им го припишувал.

Бијонсе
Многу луѓе ќе бидат изненадени кога ќе дознаат дека музичарот се занимава со производство на мед. Во едно од интервјуата таа откри дека има две коприва дома, а решила да стане пчелар заради своите деца. „Можеби звучи чудно, но имам две коприва. Тие права. Ги имаме дома веќе некое време. Имам околу 80.000 пчели и произведуваме многу мед секоја година. Решив да го сторам тоа заради моите две ќерки Блу и Руми. И двајцата имаат ужасни алергии, а медот има многу лековити својства“, објасни Бијонсе.

Парис Хилтон
Русокосата наследничка ужива и во необични хоби, како лов на жаби и реновирање винтиџ радија. „Сакам да ловам жаби на моите ранчи во Оукленд и Невада. Ги ловам и ги ставам во кафез, а потоа ги пуштам“, изјави Парис во интервју за The Sun. Покрај тоа, богаташката сакала да посетува саеми со користени радија и долго време се зборувало дека и таа ги реставрирала во слободното време.

Бред Пит
Следното хоби дефинитивно не е невообичаено и без сомнение никој не би му го припишувал на Бред Пит. Актерот е голем љубител на грнчарството, а благодарение на него се заљубил и во својот пријател Леонардо ди Каприо со кој ноќите ги поминува со грнчарско тркало.

Кети Пери
Хобито на музичката ѕвезда Кети Пери е сосема необично, речиси чудно. Музичарката собира коса од познатите личности, па пред години призна дека поседува и прамен од Мајли Сајрус и Тејлор Свифт. „Звучи чудно, но лудо е одлично“, се зборовите со кои пејачката го придружувала своето необично хоби.

Рајан Гослинг
Никогаш не би погодиле, но актерот одлично се снаоѓа во друштво на плетачи. Во интервју за GQ Australia, тој откри дека научил да плете, додека на снимањето Ларс има девојка. Оттогаш ова му е омилено хоби. „Кога би можел да го дизајнирам мојот совршен ден, дефинитивно би потрошила многу време на плетење“, изјави ѕвездата која нагласи дека и плетените производи се убав подарок, на што примателите се исклучително среќни.

Рајан ГослингФото: Profimedia
Пенелопе Круз
Темнокосата актерка е колекционер на закачалки. Добро слушнавте. Закачалки за гардероба. Таа веќе има повеќе од 500 закачалки во својата колекција со различни големини и форми, само металните не и се при срце.

Клаудија Шифер
Со својот изглед манекенката со германско потекло го стекна својот иконски статус во модната индустрија. Но, малкумина знаат дека русокосата има необично хоби. Таа е собирач на инсекти, кој ја фасцинира уште од детството. Отпрвин, таа се фокусираше само на пајаците, но подоцна нејзината „колекција“ се прошири на инсекти.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img