8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Големите руски ТВ-канали утрово биле хакирани, а за време на големата парада по повод на Денот на победата на фашизмот

НАЈЧИТАНО

Големите руски ТВ-канали, вклучително Канал 1, Росија-1 и НТВ-Плус утрово биле хакирани, а за време на големата парада по повод на Денот на победата на фашизмот прикажале порака за прекин на војната, јавува Би-Би-Си. Сите Руси кои имаат паметен телевизор наместо да ја следат парадата го добиле следново на екранот.

 

 

„На вашите раце е крвта на илјадници Украинци и нивните стотици убиени деца. Телевизијата и властите лажат. НЕ за војната“.

Освен краткиот говор на Путин, изненадување на денешната парада е што воените акробации на руските авиони, кои требаа да направат „Z“ на небото над Москва беа откажани поради временските услови, изјави Дмитриј Песков, првиот човек на Кремљ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО