3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Голема полициска акција во Скопје ,пронајдени оружје, муниција, дронови и други предмети поврзани со извршени кривични дела.

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Полициски службеници од СВР Скопје денеска заедно со припадници на Специјалната антитерористичка единица „Тигар” реализираа голема акција во Скопје.

Во акцијата, како што информираат од полицијата, се лишени неколку криминалци осомничени за тешки кривични дела.

При претресите во нивните домови биле пронајдени оружје, муниција, дронови и други предмети поврзани со извршени кривични дела.

Повеќе информации за акцијата се најавуваат за утрешниот ден.

 

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img