3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Година ипол се забавувала со менторот, но бракот издржал?

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Новата британска челична дама уште не седнала на британското премиерско столче и денеска допрва ќе оди на прием кај Кралицата. Но, британските медиуми не издржаа и раскажаа за нејзината љубовна агера од 2006 година, која траеше цели 18 месеци. Трас, како млада 25-годишна амбициозна политичарка се забавувала со својот ментор Марк Филд, од конзервативнат партија, пишува Мондо.

Трас оставила впечаток во партијата кога на локалните избори ги победила Лабуристите. Тогаш го назнаиле Филд да ѝ помага да напредува во кариерата. Веста за аферата брзо се нашла на насловната страна на „Дејли Мејл“. Бракот на Филд веднаш се растурил, но не и на Лиз!

Трас и менторот Марк Филд, фото: твитер/принтскрин

На прашањето за аферата, нејзиниот маж О’Лири само накратко рече дека „не сака да зборува за тоа“, додека во интервјуто за магазинот „Ју“ во 2019 година, Трас исто така беше срамежлива кога ја прашаа за бурното време кога одела нејзината афера.

– Навистина сум среќен омажена – кратко изјави новата британска премиерка.

Трас својот приватен живот го чува во тајност, па не се знае многу дали овој брак е навистина толку среќен по сите тие турбуленции…

За споредба, премиерот во заминување, Борис Џонсон имаше неколку големи љубовни афери и неколку бракови кои ја потресоа неговата кариера.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img