14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022

Глуварчето е билка, а билките имаат многу здравствени и хранливи придобивки

НАЈЧИТАНО

Глуварчето е билка, а билките имаат многу здравствени и хранливи придобивки, вели диететичарката Ненси Гејб.

Покрај тоа што е полно со хранливи материи, глуварчето содржи соединенија кои можат да помогнат во спречување на здравствени проблеми, пишува Blogtuan.info.

За жал, научниците не посветуваат многу внимание на дивите растенија. Потребни се повеќе истражувања за да се потврди сѐ што може да направи глуварчето.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО