9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

„Глазирани нокти“ инспирирани од Хејли Бибер се новиот хит за маникир

НАЈЧИТАНО

Дали сонувате за гол маникир кој ќе го открие природниот сјај на вашите нокти? Глазираните нокти на Хејли Бибер го исполнуваат ова барање и многу повеќе…

Веќе некое време, манекенката Хејли Бибер импресионира многу обожаватели на светот на модата и убавината со својот беспрекорен изглед: од минималистички облеки до совети за нега на кожата, Хејли стана трендовска девојка.

Хејли можеби често е во вестите поради огромниот успех на нејзиниот бренд за убавина Rhoda, кој првично се распродаде за неколку часа, но манекенката и понатаму е муза на убавината на многу љубители на убавината ширум светот. Доказ за тоа е новиот тренд на TikTok кој го зафати светот на убавината во последните денови. За што се работи? Ноктите со глазура Hailey Bieber се „гол“ маникир кој ги истакнува ноктите со бисерни пигменти кои наликуваат на слатката глазура на познатите американски крофни. Изненадувачка инспирација која стана хит на социјалните мрежи, особено на TikTok, каде клучниот маникир собра повеќе од 24 милиони прегледи. Заради нивната едноставност и разноврсност, глазираните нокти се заводливи и за канцеларија и за вечерни дружења со пријателите, што е повеќе од заслужен успех.

Ви претставуваме елегантен маникир кој го враќа малку подзаборавениот ретро тренд на бисерен сјај.
Хејли Бибер очигледно ја повикала својата омилена уметничка за нокти Зола Ганзоригт за овој регресивен маникир. Сепак, тие можат да се рекреираат дома во само три чекори. Таа дури и им олесни на обожавателите, откривајќи ги точните нијанси на OPI лакови што ги користела за да ги рекреира глазираните нокти. Како го правиш тоа?

1. Нанесете заштитна основа во боја на гел.

2. Измешајте го Pale To The Chef Nude со Gel Stay Shiny Top Coat за да ја ублажите сенката и да постигнете поприроден изглед.

3. Нанесете го целиот лак, а потоа завршете го маникирот со лак Chrome Effects во Tin Man Can, директно испрскан на ноктите. И тоа е тоа, ништо не е полесно да се пресоздадат најмодерните нокти на сезоната!

Маникир на Хејли Бибер, кој исто така го сакаат некои други познати личности како Сиднеј Свини, е неутрален за да можете да го носите секој ден, но исто така може да биде дотеран за да оди со кој било погламурозен изглед, а е вистински хит на TikTok, каде го има терминот #haileybiebernails над 100 милиони прегледи. Не е ни чудо, бидејќи маникир во нежни бели или розови тонови со светол бисерен сјај е апсолутно убав. Хејли оди кај професионалците за нејзиниот маникир, користејќи OPI GelColor во сенката Funny Bunny, откри нејзината маникир Зола, додавајќи метален финиш по горниот слој.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО