5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Георгина објави прекрасна фотографија, коментарот на Роналдо го запали интернетот

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Кристијано Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез полека се навикнуваат на животот во нова средина, но и покрај знаците за нивно можно раскинување, се чини дека нивната врска е посилна од кога било.

Особено по последните фотографии кои Џорџина ги објави на својот Инстаграм профил, а го следат речиси 45 милиони луѓе. Таа за време на викендот објави серија фотографии на кои занесно позира во спортски топ. За само 24 часа од објавувањето собра над три милиони лајкови, а еден коментар сепак се истакна.

Во коментарот под сликата Роналдо напиша „Дивина“, што во превод од шпански значи „Божествена“, а доволен му беше само еден збор да го запали интернетот и да заработи над 10 илјади лајкови.

Сепак, Џорџина ќе мора пристојно да се облекува во Арабија, во согласност со правилата на таа земја, а во јавноста ќе мора да носи традиционално арапско парче облека како она што го носеше на претставувањето на Роналдо во новиот клуб.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Газдата на Фејсбук е на 21 место со „само“ 55 милијарди долари

На најновата листа на милијардери на Блумберг објавена денеска прв е Французинот Бернар Арно, сопственик на бројни познати брендови, меѓу кои и „Луј Витон“,...

Грција ја потврди смртта на воениот пилот чиј авион се урнал во морето

Грција ја потврди смртта на триесет и едногодишниот пилот Ефстатиос Цитлакидис, чиј борбен авион Ф-4 Фантом во понеделникот се урна во Јонското Море. Телото на...

Во Холандија е потврдено кравјото лудило

Холандските власти потврдија дека кравата што умрела на фарма во таа земја имала таканаречена кравјо луда, ретка невродегенеративна болест кај говедата која може да...
spot_img
spot_img
spot_img