23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

(ГАЛЕРИЈА) Гробишта на тенкови и борбени авиони: Што остана од военото оружје на поранешниот СССР?

НАЈЧИТАНО

Московската фотографка и менаџерка на социјалните мрежи Лана Сатор патувала низ Русија во последните години за да ги сними остатоците од неверојатното оружје на поранешниот Советски Сојуз, како и тајните складишта за оружје и хангари за борбени авиони.

На далечниот исток на земјата, таа направи фотографија на која се прикажани повеќе од илјада тенкови кои биле напуштени и оставени да се урнат по распадот на СССР.

Ostavljeno vojno naoružanje iz SSSR-a - 3Ostavljeno vojno naoružanje iz SSSR-a - 4Skriveni hangari za borbene avione u RusijiOstavljeno vojno naoružanje iz SSSR-a - 7Ostavljeno vojno naoružanje iz SSSR-a - 1

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО