5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

(Галерија)Кирил Пецаков – Бог се јави! За многу години!

spot_img
spot_img
spot_img
Денеска денот го започнавме со присуство на Богослужба во црквата Св. Никола Геракомија.
Годинава најсреќен помеѓу капачите беше Васко Довлев кој го фати Светиот крст.
Осветувањето на водите во Охридското езеро го изврши неговото Високопреосвештенство Митрополит дебарско кичевски Тимотеј.
Чествувањето на големиот празник Богојавление Водици продолжува на Градскиот плоштад со настап на Чалгија саунд систем.
Бог се јави!
За многу години!
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Со остра реакција го предупреди западот, нивниот потег нема да остане без одговор

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека обидот на Западот да го конфискува рускиот имот нема да остане без...

Косово постави шест услови за формирање на ЗСО

Премиерот на Приштина, Албин Курти, денеска на седницата на Собранието во Приштина презентираше шест услови за формирање на Заедницата на српски општини (ЗСО), пренесува...

Градовите низ континентот парализирани од штрајкови, милиони луѓе на улица, доста им е од сѐ!

Низ Франција, повеќе од милион луѓе се собраа на „јавен протест“, додека во Белгија над 18.000 луѓе излегоа на улиците, а протести најавија и...
spot_img
spot_img
spot_img