3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023

Вeчерва започнува завршниот турнир во кошаркарската Евролига

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Белград од денеска до сабота ќе биде домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига.

Првото полуфинале денеска ќе го игра актуелниот шампион Ефес против Олимпијакос од 18 часот. Ова претставува 45. средба за двата тимови, чиј исход е 22:22.

Од 21 часот ќе се соочат Реал-Барселона. Во регуларниот дел од сезоната Барселона ги доби двата натпревари, во декември дома (93:80), а потоа во февруари во Мадрид (86:68).

Победниците ќе играат за титула во сабота, а турнирот се одржува во „Штарк Арена“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЈДОБРИТЕ ОД СПОРТОТ ВО ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2022 ГОДИНА“

На свечена церемнонија денес беа доделени наградите за „Најдобрите од спортот во општина Охрид за 2022 година“. – По втор пат за една година под...

Пејачката Бритни Спирс ја обвини актерката Алиса Милано за „злоставување“

Пејачката Бритни Спирс (41) ја обвини актерката Алиса Милано (50) за „злоставување“ откако актерката објавила твит кој ја навредил. Ѕвездата на серијата „Charmed“ изразила загриженост...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...

Граѓани со знамиња, со транспаренти и со столици, со план да останат до утре, вечерва се обидоа да бидат ноќна стража крај гробот на...
spot_img
spot_img
spot_img