Вучиќ соопшти дека е откриено уште едно наоѓалиште на злато

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Србија има уште едно наоѓалиште на златна руда со потенцијал да биде меѓу првите 100 наоѓалишта во светот. Ова го соопшти српскиот  претседателот Александар Вучиќ.

Тој  изјави дека за ова наоѓалиште знаат само тој и уште едно лице.

– Не се обидувајте да дознаете додека не почнеме да си ја работиме работата, бидејќи кога ќе се дознае, цените ќе скокнат 10 и 50 пати – рече Вучиќ.

Србија претходно соопшти дека во месноста Чока Ракита во општина Жагубица е пронајдено богато наоѓалиште на злато.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img