18.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Вучиќ му го врачи орденот на претседателот на Европравда

НАЈЧИТАНО

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му го врачи орденот на српското знаме од втор степен на претседателот на Европската агенција за соработка во кривичната материја, Европравда, Ладислав Хамран.

Вучиќ рече дека Србија е решена упорно и решително да се бори против организираниот криминал, а Европравда ќе има доверлив партнер во Србија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО