5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Вучиќ за контроверзната снимка со Шешеља: Фотомонтажа! Носев чадор, не пушка

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Вучиќ за спорното видео со Шешеља: Фотомонтажа! Носев чадор, не пушка
Претседателот на Србија Александар Вучиќ во емисијата Чирилица на телевизија Хепи го коментираше видеото на кое носи пушка во рака за време на опсадата на ридот над Сараево со осудениот воен злосторник Воислав Шешељ.

„На фотомонтажата наместо чадор ставија пушка. Тие лажат. Не донесов пиво во Шешељ затоа што Шешељ не пие пиво. За мене гласаат мнозинството Бошњаци во Србија. Гледаат како инвестираме во Нови Пазар или да речеме во Сјеница“, изјави Вучиќ, пренесува Danas.rs.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Го прашавме докторот: Како да го намалиме ризикот од мозочен удар

„Мозочниот удар се случува кога ќе се прекине снабдувањето со крв во мозокот, а мозочните клетки се влошуваат, односно умираат. Оштетувањето на мозочните клетки...

Имунолог: Зголемен бројот на заболени од грип, препорачувам вакцинација

Имунологот Милош Марковиќ од Институтот за микробиологија и имунологија на Медицинскиот факултет во Белград посочи дека бројот на заболени од грип во Србија е...

Со остра реакција го предупреди западот, нивниот потег нема да остане без одговор

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека обидот на Западот да го конфискува рускиот имот нема да остане без...
spot_img
spot_img
spot_img