-1.1 C
Ohrid
Sunday, February 5, 2023

Вучиќ го заслади летот до Софија

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска имаше набиена агенда во Софија, каде присуствуваше на  церемонијата за отворањето на новиот интерконектор меѓу Бугарија и Грција.

„На пат кон Бугарија важни средби за Србија. Инаку, мислам дека сум единствениот на светот што јаде кифлички и бонбони Харибо за појадок.😊“, твитна Вучиќ.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски присуствуваше на годинешниот молитвен појадок кој се одржа во Вашингтон. Молитвениот појадок е настан кој на едно место ги собира...

Спасовски е задоволен од достоинственото чествување на великанот Делчев

Дозволете да оддадам признание и да упатам честитки за професионализмот и посветеноста од страна на сите организациони единици при МВР при исклучително добро реализираниот...

Граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со основни функции која слично како и другите сметки ќе може да ја користат за плаќање...

Со новиот Закон за платежни услуги и платни системи, којшто стапи на сила од јануари, граѓаните ќе можат да отворат денарска платежна сметка со...
spot_img
spot_img
spot_img