5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Вучиќ вети дека ќе ја чува и брани земјата

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Вчера беше еден од најтешките денови за нашата земја и никогаш не криев од луѓето во Србија кога ќе се случат такви работи. Ќе имаме многу неволји и проблеми со кои ќе се соочиме во иднина и за тоа ни треба единство, а од тие од кои тоа го очекував, не го добивме. Тие избраа да одат против Србија и овој пат“, рече Вучиќ.

Тој преку својот Инстаграм профил и се обрати на јавноста, коментирајќи ја вчерашната средба и го најави своето обраќање во понеделник во врска со сите проблеми и избори што треба да ги направи Србија.

Tој додаде дека Србија не ја добила поддршката што ја очекувала, но дека „ќе се зачува и брани“.

– Од оние од кои тоа го очекував, поради одговорноста што требаше да ја покажат, нашите политички претставници – тоа не го добивме. Нивното обединување го добивме и покрај тоа што само неколку дена порано го кажуваа спротивното – на тема каде никој не треба да оди против никого. За жал, и овојпат избраа да одат против Србија. И со нив, и со сите меѓународни претставници, а пред се со граѓаните на Србија, ќе зборувам за се, за сите теми, за сите проблеми со кои се соочуваме и за изборите што ни претстојат во понеделник попладне. Ќе ја чуваме и браниме Србија – заклучи Вучиќ.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Кањонот Матка да се прогласи за споменик на природата

Владата на денешната седница го усвои Предлогот на законот за прогласување на Кањон Матка за заштитено подрачје во категоријата III – споменик на природата....

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона?

Засилувањата на Челзи би можеле да носат два различни броеви на дрес оваа сезона? Рекордното засилување на Челзи од британскиот клуб, Енцо Фернандез, кој пристигна...

Додик: Нема да се укинат акцизите за гориво

Лидерот на СНСД, Милорад Додик, денеска во Бања Лука изјави дека и оваа партија ќе биде против укинување на акцизата на горивото во Домот...
spot_img
spot_img
spot_img