14.4 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022

Вук Бориловиќ, напаѓачот од Цетиње кој уби 10 и рани уште шест лица е погребан на тајна локација, но надвор од градот

НАЈЧИТАНО

Вук Бориловиќ, напаѓачот од Цетиње кој уби 10 и рани уште шест лица е погребан на тајна локација, но надвор од градот. Граѓаните не му дозволија на семејството Бориловиќ неговите посмртни останки да останат во Цетиње. Локацијата на гробот е скриена за да не биде сквернавена.

За погребувањето била известена и полицијата која се погрижила закопот да биде извршен без поголеми проблеми.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО