7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Вторник е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија

НАЈЧИТАНО

Денот на Републиката – 2 Aвгуст (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на сите граѓани им го честитаат празникот – Денот на Републиката.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО