8.9 C
Ohrid
Friday, December 9, 2022

Времето сончево и топло со мала локална облачност

НАЈЧИТАНО

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Попладне во североисточните делови ќе има локално зголемување на облачноста проследено со краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури ќе се движат од 3 до 10 степени, а дневните од 16 до 28 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала облачност.

Утринската температура ќе достигне до 7 степени, а дневната до 26 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО