23.9 C
Ohrid
Monday, May 23, 2022

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

НАЈЧИТАНО

Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната од 19 до 26 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност попладне. Ќе дува слаб јужен ветер.

Минималната температура ќе биде околу 7, а максималната ќе достигне до 25 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО