8.4 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Максималните температури ќе бидат во интервал од 9 до 16 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО