20.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022

Времето денеска ќе биде сончево и топло ,максималната температура ќе достигне 33 степени

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во северните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18, а максималната ќе достигне од 29 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 33 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО