9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Времето денеска ќе биде променливо облачно со максимални температури до 18 степени

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, со краткотрајни повремени врнежи од дожд и со нестабилност.Минималните утрински температури ќе се движат од 4 до 10 степени, а максималните дневни од 8 до 18 степени.Во Скопје, променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 16 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО