5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Времето денеска ќе биде претежно облачно, во попладневните часови се очекуваат пообилни врнежи  внежи кои на планините  ќе преминат во снег

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде претежно облачно. Во попладневните часови се очекуваат пообилни врнежи  внежи кои на планините  ќе преминат во снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Температурата ќе се движи од 5 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со пообилни врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе достигне 8 степени.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Со остра реакција го предупреди западот, нивниот потег нема да остане без одговор

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека обидот на Западот да го конфискува рускиот имот нема да остане без...

Косово постави шест услови за формирање на ЗСО

Премиерот на Приштина, Албин Курти, денеска на седницата на Собранието во Приштина презентираше шест услови за формирање на Заедницата на српски општини (ЗСО), пренесува...

Градовите низ континентот парализирани од штрајкови, милиони луѓе на улица, доста им е од сѐ!

Низ Франција, повеќе од милион луѓе се собраа на „јавен протест“, додека во Белгија над 18.000 луѓе излегоа на улиците, а протести најавија и...
spot_img
spot_img
spot_img