9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022

Враќањето на Ева Мендес на големото платно: Без насилство и сексуалност

НАЈЧИТАНО

Актерката Ева Мендес е подготвена да се врати пред камерите по долга пауза. Но, овој пат таа ќе биде попребирлива при изборот на улогите.Списокот на она што би сакала да го правам е многу краток, изјави таа во американското ток-шоу The View. „Пред мајчинството бев подготвена да прифатам се, но тоа беше забавен проект. Сега е поинаку, не сакам да учествувам во сцени на насилство, сексуалност“, изјави 48-годишната актерка.

На прашањето дали би се вратила на големото платно за некој посебен проект, таа одговори: „Со задоволство. Но, тоа мора да биде убав и невин проект“.

Еден од водителките на ток-шоуто на ABC, Вупи Голдберг, и предложи проекти на Дизни, а актерката извика: „Дизни, совршена!“ Во интервју за Entertainment Tonight во 2020 година, таа рече која улога на Дизни најмногу би сакала да ја прифати: „Јас сум полоша девојка. Ми се допаѓаат лошите момци од филмовите на Дизни. Тие се забавни“.

Мендес неодамна глумеше во филмот „Изгубена река“ од 2014 година, во режија и продукција на нејзиниот долгогодишен партнер, актерот Рајан Гослинг.

Заедно имаат две ќерки: седумгодишната Есмералдо и шестгодишната Амадо.

Актерката која е таинствена за својот приватен живот, пред неколку дена во емисијата Today With Hoda & Jenna проговори за мајчинството во зрелите години, кое свесно го избра. „Едноставно не го почувствував тоа, не бев подготвен. Дури кога го запознав Рајан и се заљубив, му реков: „Ги сакам твоите деца“.

„Тоа е лична одлука на секоја жена поединечно. Ти си во ризик, се разбира, но за среќа имав убава бременост. Мило ми е што чекав со мајчинството“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО