More

  Вработените во Амазон го започнаа првиот штрајк во Британија: роботите се третираат подобро

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  - Advertisement -

  Вработените во Амазон ќе го организираат првиот штрајк во Велика Британија против гигантот во среда во знак на протест поради платите.

  Членовите на синдикатот GMB излегуваат од складиштето на Амазон во Ковентри поради, како што го нарекуваат подбивното зголемување на платата од 50 п на час.

  Работниците зборуваа за Би-Би-Си за суровите услови, тврдејќи дека постојано биле под надзор и прекорувани за „неактивност“ која траела само неколку минути.

  Amazon објави дека има систем кој „препознава одлични перформанси“.

  Но, двајца работници на Амазон, кои се членови на GMB, рекоа дека роботите во магацинот биле третирани подобро од нив.

  Дарен Вествуд и Гарфилд Хилтон за Би-Би-Си опишаа како дури и одењето во тоалет може да доведе до прашања од менаџерите.

  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img
  - Advertisement -spot_img

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција

  Десетгодишно девојче денеска е спасено од под урнатини, 39 часа откако силни земјотреси ја погодија јужна Турција, јави агенцијата Анадолија. Девојчето од сириско потекло било спасено од...

  Бројот на загинатите расте, борбата по преживеани не запира

  Бројот на загинати во земјотресот во Турција и Сирија вчера надмина 6.200 луѓе и се очекува да продолжи да расте, додека пристигнуваат спасувачки тимови и меѓународна...

  Прашања и одговори за крипто-средствата

  Прашања и одговори за крипто-средствата Што се крипто-средства? Како изгледаат крипто-средствата? Кои се разликите меѓу крипто-средствата и суверените валути (пари)? Дали централните банки издаваат дигитални валути? Каква е улогата...

  Moda

  Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

  Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

  Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

  Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
  spot_img
  spot_img
  spot_img