23.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Во улогата на фотомодел шармираше и Ентони Хопкинс

НАЈЧИТАНО

Познатиот актер покажа дека се истакнува во модата. Се тестираше како модел за модниот бренд Loewe.

Сер Ентони Хопкинс многумина добро го паметат по неговата филмска сага „Кога јагнињата молчат“, во која играше една од неговите култни улоги, Ханибал Лектор. На оваа карта се обложиле и во луксузниот шпански моден бренд Loewe. Неговиот режисер Џонатан Андерсон изјави за британскиот Vouge дека многу луѓе коментирале на социјалните мрежи, ставајќи ги цитатите од филмот во модерен контекст. Така, вели Андерсон, тоа е знак дека нивната одлука е нешто одлично за Хопкинс.

„Ох, сенаторе, уште една работа: ми се допаѓа твојата облека“, гласи коментарот на еден од следбениците на социјалната мрежа Инстаграм, осврнувајќи се на култната фраза на ликот на Хопкинсон, Ханибал.

Инаку, актерот позираше во парчиња од колекцијата есен 2022 година, а особено е интересно што се работи за облека за млади. Колекцијата се состои од џемпери со впечатливи дезени, како и необичен есенски капут што го носеше Ентони Хопкинс. Тоа е палто обложено со ситни златни монистра.

Ова не е првпат актерот да влезе во модниот свет – во својата кариера, која траеше речиси седум децении, беше и модел за машки костуми од брендот Бриони. Овој пат, сепак, рече дека навистина не очекувал да добие понуда од модниот свет на 84-годишна возраст.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО