5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Во тековната сезона Лос Анџелес Лејкерс поради повреди и објективно лоши игри не заземаат место кое води во баражот

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во тековната сезона Лос Анџелес Лејкерс поради повреди и објективно лоши игри не заземаат место кое води во баражот. Сепак, тимот на Дарвин Хем има причина да биде среќен во моментов, бидејќи во понеделникот наутро по средноевропско време против Портланд Трејл Блејзерс, направија пресврт што не е виден од 1962 година.

Злато-виолетовите успеаја да добијат натпревар во кој загубија едно од четвртфиналето со повеќе од 30 разлика! Претходниот тим што го постигна ова беше Бостон Селтикс кој на тој начин ги победи Бафало Брејвс – тимот кој подоцна стана Сан Диего Клиперс, а потоа Лос Анџелес Клиперс (во 1984 година).

Језера победи со 121:112 на гостувањето кај „Мода центар“, а во вториот период Портланд победи со неверојатни 45:13.

Моментално се 12-ти на Западот со скор 22-25 и се надеваат на победничка серија која ќе им овозможи да се пласираат на место кое води директно во плеј-офот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...

Како предвоената престолнина на секс туризмот се претвори во дувло полно со насилство и ХИВ!

Убиства, злоупотреби, прогони, окупација, уништување, емиграција… тоа се зборови кои денес автоматски се поврзуваат со Украина. Инвазијата на таа земја донесе со себе страдање...

Почина 26-годишно момче од делчевското село Стамер

Дваесет и шестгодишно момче утринава е пронајдено мртво во када во делчевското село Стамер. Информацијата ја потврдија од СВР Штип, од каде што информираа дека...
spot_img
spot_img
spot_img