2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Во сабота во Ресен ќе се одржи изложба „Традиција до вработување“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На ден 03.12.2022 (сабота), со почеток во 12 часот во Изложбениот салон (Сарај), по повод денот на лицата со пореченост, Општинската установа Дом на култура „Драги Тозија“ – Ресен, Ве поканува на изложба „ТРАДИЦИЈА ДО ВРАБОТУВАЊЕ“.
Изложбата е од рачни ракотворби, изработени од членови на здружението „Иднина на традицијата“.
На овој настан ќе биде промовирано здружението, проследено со поетско читање.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Денешното рочиште за Мухамед Зеќири одложено поради здравствената состојба на обвинетитот

Денешното рочиште за Мухамед Зеќири мораше беше одложено поради здравствената состојба на обвинетитот. Зеќири ги известил полицајците од станицата во Карпош кои дошле да...

Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар за литар, а цената на дизелот се зголемува за половина денар за литар, одлучи денеска...

Министерот за правда не знае дали со сигурност ќе биде заменет со кадар на Алијанса за Албанците

Министерот за правда Никола Тупанчески денеска не сакаше да ги коментира информациите дека Министерството за правда ќе биде предмет на преговори за влез на...
spot_img
spot_img
spot_img