7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Во прекин е линијата Скопје-Табановце

НАЈЧИТАНО

Во прекин е возот на линијата Скопје-Табановце од 23 јули поради недостиг на машиновозачи, соопшти ЖРСМ Транспорт АД-Скопје.

– Линијата Скопје-Табановце е во прекин од 23.06.2022 година поради недостиг на машиновозачи. Правиме напори линијата Скопје-Табановце-Скопје да се нормализира во август 2022 година – велат од ЖРСМ Транспорт АД – Скопје.

Кумановци и жителите на селата кои патуваат за Скопје укажуваат дека имаат месечни билети за возот и дека ќе бараат поврат на средствата. Тие бараат побрзо да се реши проблемот, бидејќи цената на дневниот билет и повратна карта со воз е поевтина од превозот со автобус.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО