2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Во последните 24 часа се регистрирани 81 заболен од корона, а починати нема

НАЈЧИТАНО

Во последните 24 часа се регистрирани 81 заболен од корона, а починати нема, соопшти Министерството за здравство.

Направени се 787 тестови, а регистрираните нови случаи се во Скопје – 56, Прилеп – 5, Битола, Кратово и Куманово по 3, Кавадарци, Охрид, Тетово и Штип по 2, Берово, Гевгелија и Кичево по 1.

Од вкупниот број позитивни, регистрирани се 25 реинфекции. Регистрирани сe 77 оздравени пациенти.

Досега во земјата се дијагностицирани 342.696 лица, бројот на оздравени пациенти е 332.787, на починати е 9.531 а бројот на активни случаи изнесува 378. Во Скопје има 233 активни случаи, според официјалната статистика.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО