7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022

Во петокот вечерта во германскиот град Билефелд целосно изгоре автобусот на македонскиот превозник „Метак транс“

НАЈЧИТАНО

Во петокот вечерта во германскиот град Билефелд целосно изгоре автобусот на македонскиот превозник „Метак транс“, а сопственикот Станко Цонев се сомнева дека пожарот е подметнат од нелојалната конкуренција од диви таксисти со комбиња од Македонија.

– Од 18 декември почнавме да сообраќаме два пати неделно од Струмица за Билефелд како единствена регуларна автобуска линија од југоисточниот дел на Македонија до Германија. Се сомневам дека ова е одмазда од дивата конкуренција од Македонија, поврзана со корумпирани полицајци и цариници што ја штитат – изјави тој за expres.mk.

фото: илустрација

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО