2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Во Охрид упасен албански државјанин баран со меѓународна потерница издадена од Интерпол

НАЈЧИТАНО

Вчера во попладневните часови во Охрид упасен е државјнанин на Република Албанија ,кој бил баран со меѓународна потерница издадена од Интерпол.

Упасеното лице веднаш по апсејнето се пожалило на својата здравствена состојба и со полицискка придружба пренесен е на инфективното оделение во Охридската болница.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО