7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Во Демир Капија измерен само еден литар

НАЈЧИТАНО

Во изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал на Попова Шапка, 21 литар на квадратен метар, а најмалку во Пожаране, Претор и Демир Капија, еден литар.

Како што соопшти УХМР, до 8 часот утрово се измерени и 13 литри во Крива Паланка, 11 во Прилеп, 4 во Тополчани и Ѓуриште, како и 2 во Битола, Штип, 1 Пожаране, Претор, Демир Капија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО