5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Во германски воз со нож нападнал патници и убил двајца

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

На северот на Германија маж денеска со нож нападна патници во воз меѓу Кил и Хамбург. Во нападот загинаа две лица, а уште пет беа ранети. Полицијата го фати насилникот.

Во нападот со нож на возот, кој се движел на пат од Кил кон Хамбург на северот на Германија, денеска загинале две лица, петмина се ранети, изјави министерката за внатрешни работи на германската сојузна покраина Сабине Зитерлин-Вак. германската прес-агенција ДПА. Полицијата го уапсила осомничениот веднаш по нападот во Брокштет.

Според полицијата, маж ги нападнал патниците со нож нешто пред 15.00 часот, пред да пристигне возот на станицата во Брокштет.

Медиумите првично објавија за седум ранети.

Полицијата го уапсила осомничениот веднаш по нападот во Брокштета. Мотивот за нападот се уште не е познат, железничката станица била во градот, па по нападот се затвориле, јавува dpa.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...

Како предвоената престолнина на секс туризмот се претвори во дувло полно со насилство и ХИВ!

Убиства, злоупотреби, прогони, окупација, уништување, емиграција… тоа се зборови кои денес автоматски се поврзуваат со Украина. Инвазијата на таа земја донесе со себе страдање...

Почина 26-годишно момче од делчевското село Стамер

Дваесет и шестгодишно момче утринава е пронајдено мртво во када во делчевското село Стамер. Информацијата ја потврдија од СВР Штип, од каде што информираа дека...
spot_img
spot_img
spot_img